Strach przed skorzystaniem z ławek miejskich


Ławki miejskie są teoretycznie dla każdej osoby. Jednak ostatnio zauważyłem, że niektóre osoby po prostu boją się na nich siadać. Nie ważne, czy ławka jest prosto ze strony tutaj , czy też jest już zniszczona. Niektórzy (zwłaszcza młodzi) nie chcą siadać na ławkach miejskich, sam zauważyłem kilka niepokojących sytuacji:

  • Po zajęciu przez osobę młodą ławki miejskiej ludzie patrzą się na nią inaczej (nawet jeżeli ławka była wcześniej pusta i nikt na niej nie siedział).

  • Niektóre osoby gdy potrzebują ławki miejskiej to nie proszą o ustąpienie miejsca, lecz narzekają jak „obecne pokolenie” jest wygodne.

     

Siadać na ławkach miejskich.1126091(7)Te dwie sytuacje są wystarczające, żeby nie chcieć siadać na ławkach miejskich. Sam gdy zajmuje na nich miejsce, to chcę mieć spokój. Nie chcę się zastanawiać co sobie pomyślą inni, walczyć z ich wzrokiem, tylko po prostu np. odpocząć. Być może takie sytuacje nie zdarzają się ciężko, ale nawet jedna, lub dwie takie sytuacje mogą doprowadzić o tego, że nie chcemy siadać na ławkach miejskich i wolimy postać, lecz za to mieć święty spokój i nie narażać się innym.

 

Podejście może wydawać się absurdalne, jednocześnie u siebie zauważyłem kilka razy podobne myśli. Dlatego też czasem wolę po prostu stać i mieć święty spokój, niż konfrontować się z niewychowanymi ludźmi.

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!