Budki lęgowe dla ptaków – tak możemy pomóc przyrodzie


Jeśli chodziłeś do szkoły w czasach PRL z pewnością na zajęciach praktyczno – technicznych wykonywałeś w szkole budki dla ptaków. Dziś, choć oczywiście można taką budkę także zrobić w domu z dzieckiem, to jednak budki lęgowe okazały się poważnym produktem, który wykonują wyspecjalizowane pracownie ( link ), gdzie wykwalifikowani architekci tworzą projekty, we których ptaki będą czuły się naprawdę dobrze.


Dobrze wykonane budki lęgowe.1237986866(27)
 

Czym są budki dla ptaków? To w pewnym sensie zastępcze gniazda. W warunkach miejskich, a w takich znalazło się obecnie bardzo wiele gatunków ptaków, nie mają one miejsca na to, by naturalnie zakładać gniazda. Dlatego na naszych osiedlach czy miejskich parkach pojawiają się budki lęgowe. Dzięki nim ptaki mogą znaleźć swój azyl w mieście. Budki lęgowe, oczywiście dostosować każdorazowo do potrzeb i zwyczajów danego gatunku ptaków to realne wsparcie dla przyrody. Poza tym jest to też metoda na to, by przyciągnąć ptaki w konkretne miejsce. Dlatego na zawieszenie budki dla ptaków decydują się na przykład szkoły czy przedszkola, by dać dzieciom szansę na obserwowanie życia ptaków – to w końcu najlepsza forma nauki, zdecydowanie lepsza niż wkuwanie wiedzy o ptakach z książki do przyrody. Dodatkowo udowodniono, że dzieci, które wychowują się w bliskości przyrody i wykonują różne działania na jej rzecz rozwijają w sobie empatię i uważność. A więc budki dla ptaków mogą być w szkole czy przedszkolu elementem planu wychowawczego.

 

Dlaczego budki dla ptaków warto zamawiać w profesjonalnej firmie? Gdy są źle wykonane, mogą one w najlepszym wypadku nie przyciągnąć ptaków, zaś w najgorszym zrobić im poważą krzywdę, do śmierci włącznie. Dobrze wykonane budki lęgowe to natomiast najlepszy podarunek dla przyrody i rekompensata za zastąpienie lesistych terenów osiedlami mieszkalnymi.

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!